Fira Alla Hjärtans Dag

Njut en riktigt god helg fylld med kärlek, värme och bad under stjärorna. Vakna utvilad och möt morgon-ljuset med din kära på en romantisk Alla Hjärtans Weekend. Den 14 och 15 februari.


Kärleken är värd att fira alla dagar och på Alla ❤️ Dag förstås lite extra. Välkommen att njuta en riktigt god helg fylld med kärlek, avkoppling, lyx, värme och SPA-bad under bar himmel. Sjö-SPA med jacuzzi på bryggan, två härliga sjö-bastur och relax ingår. Morgonrock och tofflor finns på hotellrummet. Liksom tryfflar och champagne. Incheckning från kl 1500.

Ni serveras en härlig fyrarätters middag och sover gott i sängar från Hästen eller Jensen. På avresedagen avnjuter ni sedan en lååång frukost med nybakt, hemlagat, här- och närproducerat i herrgården.

alla-hjartans-dag-weekend på Krägga Herrgård
Fler nyheter
Peter Jezewski och Christina Lindberg på Krägga Herrgård

Musik på Mors Dag

Söndagen den 25 maj bjuds det musik, nostalgi och sköna anekdoter när Peter Jezewski och Christina Lindberg tar plats på scen i Stallet kl 16.00.
Afternoon Tea på Krägga Herrgård på Mors Dag

Fira Mors Dag

Den 25 maj är det Mors Dag. Det firar vi med att hålla extra öppet i herrgården för Helgfrukost och Afternoon Tea.
Valborgsfirande på Krägga Herrgård

Valborgsfirande

Möt våren på herrgården och njut ett ovanligt skönt dygn på Valborg. Entré till Krägga Sjö-SPA ingår och en värmande majbrasa väntar.